مقالات پارت سینی کابل

اتصالات

اتصالات در پارت سینی کابل

به قطعاتی که از انها برای تغییر سایز و تغییر مسیر ،انشعاب لوله استفاده میکنند و این خطوط را به تجهیزات دیگری متصل میکنند اتصالات میگویند .

اتصالات مغز یک قطعه فلزی میباشد که جهت اتصال به کار میرود و در دو سر ان پیچ است ، اتصالات مغزی در دو مدل یکی رو پیچ تو پیچ و دیگری ساده ساخته می شود .

اتصالات مغز در لوله کشی جهت اتصال دو قسمت با دنده به کار میرود .

اتصالات بوشن در این نوع اتصال لوله ها توسط جوشکاری به هم متصل می شوند و از لوله های بدون درز و جنس های مختلف فلزی تولید می شوند .

همچنین این قطعه استوانه ای به دو شکل پیچی یا دنده ای و جوشی تولید می شود .

اتصال سردنده در سیستم گاز رسانی کاربرد های بسیار زیادی دارد ، ظاهر این اتصالات به گونه ای است کا دد ی سمت ان دنده و سمت دیگر ان بدون دنده می باشد ، و از طریق جوش به هم متصل می شوند ، مدل NPT این اتصال جزو محبوب ترین و پرفروش ترین ها می باشد .

اتصالات سه راهیی که بیشتر در صنعت اهن استفاده می شود ، برای خرید این نوع اتصالات باید به سایز های ان دقت کنید چون دارای سایز های مختلف می باشند .

اتصالات زانویی این اتصالات باعث ایجاد زاویه در خطوط لوله می شودجهت تغییر مسیر جریان یکی از کاربردهای اصلی این اتصالات به شمار میرود . این اتصال دارای دو زاویه ۴۵ درجه و ۹۰ درجه می باشد و تولید میشوند ، که هر دو از جنس فولاد بدون درز و درز دار می باشد ، ظاهر ان معمولا به این صورت است که در یک سمت ان مغزی با ظاهر دنده ای وجود دارد .

اتصالات در سینی های کابل هم بسیار پر کاربرد هست و برای اتصال سینی کابل و نردبان کابل  از اتصالات مختلف استفاده می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *