مقالات پارت سینی کابل

سینی کابل و نردبان کابل

سینی کابل و نردبان کابل

در سیم کشی های برق ساختمان ، سیستم سینی کابل و نردبان کابل برای نگهداری و هدایت کابل های الکتریکی عایق مورد استفاده برای توزیع برق به کار می رود . سینی ها  به عنوان جایگزینی برای سیم کشی باز یا سیستم های لوله کشی برق استفاده می شوند و معمولا برای هدایت و سازماندهی کابل ها مورد استفاده قرار میگیرند . این سیستم در بخش های که کابل کشی قابل پیش بینی باشد مناسب است .

اکثر سیستم های سینی از فلز مقاوم در برابر خوردگی و یا فلزی مقاوم در برابر خوردگی ساخته می شوند . نوع متریال استفاده شده در سینی نقش مهمی در دوام و پایداری اون دارد .

سینی کابل فولادی از فولاد هایی با کیفیت بالا ساخته شده اند که مزایا اصلی ان استقامت مکانیکی ان و هزینه کم می باشد . از معایب ان ها هم میتوانیم به وزن بالا و مقاومت نسبتا ضعیف ان در برابر خوردگی اشاره کرد .

سینی کابل استیل ، فولاد ضد زنگ با مقاومت بالا در برابر رطوبت و خمش ، در دمای بالا نیز می باشد .

سینی کابل الومینیوم که استقامت بالایی دارند نسبت به وزن خود ، مقاومت بالا در برابر خوردگی و رطوبت محیط و سهولت نصب مورد استفاده قرار میگیرد . همچنین این نوع سینی ها بدون نیاز به تعمیر و نگه داری هستند و وزن بسیار سبکی نیز دارند .

فولاد مورد استفاده برای ساخت سینی کابل گالوانیزه سرد با استفاده از فرایند های خاصی با غوطه ور شدن در یک حمام نمک روی پوشیده شده است . مقاومت در برابر خوردگی به نوع پوشش و سختی محیط سینی مربوط می شود .

پیش گالوانیزه کردن که به عنوان اسیاب غلتکی نیز شناخته می شود ، با عبور از کویل های فولاد از طریق مذاب فلز روی به عمل می اید .

تنها دلیل برای انتخاب سینی کابل ها با تهویه طبیعی نسبت به سینی نوع نردبانی ، جنبه زیبایی ان و دلیل اصلی ان نیوفتادن کابل های یاز کوچک می باشد ، به این نکته توجه داشته باشید که این سینی ها باعث افزایش طول کابل ها نمیشود و تاثیری در ان ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *