به قطعاتی که با استفاده از آن‌ ها شما می‌توانید تغییر سایز و تغییر مسیر در انشعابات خطوط لوله را به دیگر قطعات یا تجهیزات متصل کنید اتصالات گفته می‌شود.

در واقع به ‌طور مشخص ‌تر باید بگوییم که اتصالات یک رابطه بین لوله و دیگر تجهیزات است که به کمتر شدن ابعاد لوله و تقسیم ‌بندی و تغییر دهنده مسیر جریان کمک شایان می‌کند .

اتصالات خود به چند دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از :

اتصالات مغز

  • این قطعه که از فلز ساخته ‌شده در هر دو سر آن حالت پیچ وجود دارد و دو نوع از این مدل در بازار موجود است که یک مدل رو پیچ تو پیچ و دیگری نوع ساده آن است و بیشتر از این اتصالات در لوله‌کشی جهت دو قسمت با دنده داخلی استفاده می‌شود .

اتصالات بوشن

  • این نوع نیازمند آن است که لوله‌ ها توسط جوشکاری به یک دیگر متصل شوند و لوله ‌هایی که در آن‌ ها بکار گرفته می‌شود بدون درز و در جنس‌های مختلف فلزی یا پی‌وی سی و پلاستیک تولید شده باشد ، اتصالات بوش در بازار یا به‌ صورت پلاستیکی و پی وی سی موجود است یا به‌ صورت فلزی که از جنس گالوانیزه و برنجی می‌باشد در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته‌ است شکل ظاهری بوشن حالت استوانه‌ای شکلی دارد و حلقه واصل بین دو لوله است و خود همین قطعه‌ی استوانه‌ای به دو مدل در بازار موجود است که یا پیچی یا دنده‌ای است و یا جوشی می‌باشد و هر کدام برای صنایع خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند .

از مدل پیچی برای لوله‌ کشی آب‌ های سرد و گرم استفاده می‌کنند چرا  که استفاده از نوعی دیگر باعث خوردگی لوله خواهد شد .نکته ‌ای که در پایان این قطعه باید بگوییم این است که قیمت آن صد در صد به جنس و برند و کشور تولید کننده‌ی آن بستگی مستقیم دارد .

اتصالات سردنده

  • این نوع اتصال که متریال آن فلزی است به روش دنده‌ای متصل می‌شود و یک سر آن دارای رزوه بوده و سر دیگر آن قابلیت جوش دادن دارد و می‌توان گفت بیشترین استفاده را برای مهر و موم کردن مخازن و اتصالات این نوع دارد و از اتصالات سربند برای قطع و وصل کردن خطوط لوله آب به یک شیر نیز استفاده می‌شود .

اتصالات سه‌راهی

  • از این نوع اتصال برای تقسیمات لوله آب در ساختمان استفاده می‌شود و انتقال آب با این قطعه بسیار ساده است .

اتصالات  زانویی

  • زانویی‌ها جزو قطعات کلیدی و پرکاربرد در پایپینگ صنعتی هستند و از این قطعه برای تغییر جهت سیالات و گازها استفاده می‌شود زانویی جوشی برای وصل کردن دو لوله با قطر یکسان یا متغیر به‌ منظور تغییر جهت جریان تحت زاویه نود درجه چهل و پنج درجه به صد و هشتاد درجه مورد استفاده قرار می‌گیرد ، استفاده از این اتصال موجب این می‌شود تا فشار کاهش ‌یافته شتاب کمتر شده و شکستگی در پایپینگ خطوط لوله به حداقل برسد .

اتصالات فلنج

  • این نوع اتصال که جزو پرکاربرد ترین های آن در خصوص تعمیرات است دارای منعطف پذیری بسیار بالا است و معمولاً در زمانی به‌ کارگرفته می‌شود که دو لوله با قطر های مختلف به‌ هم قرار است وصل شوند و خود این قطعه به چند دسته فلنج کور- فلنج لبه‌ دار -فلنج جوشی- فلزی روکار تقسیم‌ بندی می‌شود و متریال این اتصال از فولاد می‌باشد و قابلیت استفاده و متصل کردن لرزه‌گیر شیرآلات به لوله را دارد .

در آخر اتصالات فولادی

  • این نوع از اتصالات بیشتر برای اتصالات خشک و فلزی است که از راه‌های پیچ کردند به‌ هم متصل می‌گردند و باید این نکته را در نظر گرفت که در هنگام پیچ کردن این دو قطعه به یکدیگر آسیبی به هیچ ‌یک از آن‌ ها وارد نشود کاربرد اصلی این اتصالات معمولاً در صنایعی چون نفت و گاز نیروگاه‌ها -ساختمان -آب‌وبرق -پتروشیمی -خودرو و غیره می‌باشد .

در صورتی‌ که شما عزیزان قصد خرید اتصالات را دارید می‌توانید با مراجعه به صفحه اول سایت و رفتن به قسمت ارتباط با ما از طریق راه‌ های ارتباطی که برای شما عزیزان در نظر گرفته ‌شده با مجموعه بزرگ پارت سینی کابل تماس حاصل فرمایید و ضمن انجام مشاوره رایگان قبل ‌از خرید نسبت‌ به نوع فعالیت و کار خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات شما را نسبت ‌به این قطعه‌ی پرکاربرد و کلیدی در انواع صنایع بیش‌ از پیش آشنا کرده باشیم.

سپاس که تا پایان با ما همراه بودید.

هیچ محصولی یافت نشد.