کاربرد های مختلف لوله فلکسی

همه انواع کابل‌ها مانند کابل‌ هایی که در مخابرات استفاده میشوند ، کابل‌های استفاده شده در دوربین‌های مداربسته ،هادی‌های جریانات برقی ، در صنعت مهم کشاورزی ، ساخت و ساز و همچنین مخابرات دارای استفاده بسیار زیادی هستند و به همین دلیل احتیاج به محافظت بسیار زیادی دارند تا در برابر عوامل داخلی ، آسیب‌دیدگی‌ها و همچنین عوامل خارجی مصون بمانند و همان‌طور که شما می‌دانید پوسیدگی و خوردگی فلزات یکی از جمله مشکلات بسیار بزرگی در صنایع مختلف به حساب می آید و برای جلوگیری از این نوع احتمالات ناشی از صدمات ، بهتر است تا از پوشش هایی همچون پوشش پی‌ وی سی و همچنین رنگ‌ ها و پلاستیک‌ هایی برای پوشاندن سطح خارجی فلزات استفاده کنید . معمولاً نوع بسیار پرکاربرد و مرسوم‌ ترین پوششی که برای فلزات به کار میبرند پوشش گالوانیزه است که در تمامی نقاط جهان و در صنایع متفاوت از این نوع پوشش برای طول عمر بیشتر سیم ها استفاده میکنند.

همانطور که میدانید هر سیمی در شرایط شیمیایی و فیزیکی متفاوتی قرار میگیرد که شما میتوانید برای نگهداری و محافظت کردن آنها از جنس های متفاوت لوله فلکسی استفاده کنید که جنس این لوله‌ها در چند نوع یو پی‌ وی سی ، پلاستیکی ، فلزی، گالوانیزه و نیز پی‌وی سی بوده و شما میتوانید با توجه به نیاز خود از مورد دلخواه خود استفاده کنید.

همان‌طور که در قسمت بالا نیز این مطالب را ذکر کردیم این نوع لوله ها ، لوله‌ های بسیار محکم ، مقاوم و قدرتمندی میباشد که از تمامی انواع کابل‌ ها در برابر عوامل متعدد مراقبت و محافظت می‌کنند و مورد استفاده آن ها بیشتر بر روی کابل‌هایی بوده که از آن ها در فضای بیرون از ساختمان‌ ها و در مکان های باز قرار داده شده و برای دوربین‌های مداربسته و هر نوع هادی برقی مورد استفاده قرار میگیرد .

همان‌طور که در قسمت بالا اشاره کردیم ، کار اصلی لوله فلکسی محافظت کردن از دوربین‌های مدار بسته در تمامی اماکن و انتقال دادن تصاویر به دستگاهی به نام ان وی آر و دی وی آر بوده و یکی از نکات و همچنین ویژگی‌ حائز اهمیت آن ، انعطاف پذیری بسیار بالای لوله فلکسی بوده و ساختار و شکل آن بسیار شباهت به لوله خرطومی داشته و از فلزی ساخته و تهیه شده که پوشش آن گالوانیزه بوده و به همین دلیل دارای کاربرد و استفاده زیادی میباشد.

از مزایا و محسنات لوله فلکسی ، قابلیت های بسیار زیاد آن بوده و یکی از ویژگی ها و نکات مثبتی که بسیار در این نوع لوله ها به چشم میخورد ، چرخش بسیار زیاد آن و نیز مقاومت کششی است که در این نوع لوله کاملا مشهود است.

دومین ویژگی مثبتی که میتوان راجب این لوله ها گفت این است که این لوله ها به راحتی خم و راست میشود و کاملا منعطف است و به همین دلیل ، به راحتی میتوان این لوله ها را در هر زاویه ای خم و راست کرد.

سومین ویژگی و نکته مثبتی که راجب لوله فلکسی قابل انکار نیست توجه به این مسئله است که این لوله ها دارای مقاومت بسیار بالایی در هنگام وارد شدن ضربه های شدید بوده و همچنین در هنگام ساییدگی و فشارهای زیاد بسیار مقاومت از خود نشان میدهند.

چهارم ویژگی قابل اهمیت لوله فلکسی طول عمر بسیار بالا و نیز ماندگاری بسیار زیاد آن بوده که این نکته حسن بالای این کالا محسوب میشود.

پنجمین ویژگی مثبتی که در این لوله ها به چشم میخورد این نکته است که در تخلیه کردن الکتریسیته ساکن در هنگام اتصال به زمین دارای توانایی بسیار زیادی بوده و همچنین در برابر عواملی همچون عوامل محیطی که دارای حرارت و دمای بسیار زیاد و دارای اشعه های فرابنفش آفتاب میباشند ،از خود مقامت و توان زیادی را نشان میدهند.

لوله فلکسی علاوه بر مزایای گفته شده تنها دارای یک ایراد میباشد و آن مقاومت بسیار کم برخی از انواع آن در برابر ایجاد شدن ضربه های فیزیکی بسیار شدید و نیز عدم تحمل کردن در برابر برخی از فشار های بیش از حد باشد که در این گونه مواقع بهتر است که از نوع لوله های فلزی آن استفاده شود چرا که نوع فلزی آن از خود مقاومت بسیار بالایی را نشان میدهد.

انواع مدل های لوله فلکسی

لوله فلکسی در بازار دارای انواع و اقسام مدل ها می باشد و شما می توانید با توجه به محیط و شرایط کار خود بهترین نوع آن را انتخاب کنید.

لوله فلکسی فاقد روکش

در تهیه و ساخت لوله فلکسی فاقد روکش همانطور که از نام آن کاملا مشخص است از هیچ گونه روکشی استفاده نشده است و دلیل آن این موضوع است که مصرف و به کارگیری این نوع لوله فلکسی در فضای داخلی و برای عبور دادن سیم ها و کابل ها میباشد و همین موضوع باعث شده که در این نوع از هیچ پوششی استفاده نشود . افرادی که قصد دارند از این نوع لوله ها استفاده کنند بهتر است که در محیط هایی که دارای رطوبت و شرجی میباشد ، این نوع لوله را تهیه نکنند . با این که این لوله ها دارای پوشش گالوانیزه می‌باشد اما در واقع این نوع پوشش نمیتواند گزینه خوبی برای استفاده کردن در محیط های مرطوب به حساب بیاید.

لوله فلکسی دارای روکش

این لوله‌ها دارای روکش‌ هایی از جنس پی‌ وی سی بوده و همین عامل موجب انعطاف‌ پذیری بسیار زیاد آن برای عبور کابل‌ها و سیم‌ها در داخل آن میشود و از این لوله‌ها در محیط‌ خارج استفاده میکنند و همچنین به‌ علت قابلست و دارا بودن روکش شما میتوانید به راحتی از این لوله‌ها در محیط‌ های دارای رطوبت استفاده کنید . معمولا عمر این نوع لوله‌ها در محیط‌ های خشک به علت نبود رطوبت بسیار بالاتر میباشد اما شما میتوانید در محیط‌ های دارای رطوبت نیز از این نوع لوله‌ها به علت روکش دار بودن آن استفاده کنید. یکی دیگر از محاسن به کارگیری و استفاده از لوله فولکسی روکش‌دار ، استفاده کردن از آن در دو محیط در توکار و نیز روکار است ، که شما می‌توانید در هر دو صورت و در صنایع متفاوت از این نوع لوله‌ که بسیار پرکاربرد است استفاده کنید.

سایز ها و اندازه های متفاوت لوله فلکسی

از دیگر مزایای این لوله ها این است که این نوع لوله‌ها در سایزهای متفاوتی تهیه می‌شوند . سایز هایی که در بازار به مشتریان قابل عرضه هستند ، شامل سایزهای ۴،۶،۹۱۱،۱۳،۱۶،۲۱،۲۵،۲۹،۳۶،۴۲،۴۸،۵۲،۶۳،۷۵و۱۰۰ هستند که هر مشتری و مصرف‌کننده ای می‌تواند با توجه به محیط و شرایط استفاده ، سایز مورد نیاز خود را تهیه و از آن استفاده کند.

به این نکته مهم توجه کنید که شما میتوانید برای عبور سیم و کابل به درون این لوله از سیم هایی با جنس فنری پلاستیکی استفاده کنید تا عمر این لوله‌ ها را بالاتر برده و کابل و سیم خود در برابر عوامل محیطی بیرون ،صدمات و نیز فشارهای وارد شده جلوگیری به عمل بیاورید .

لوله فلکسی دارای تنوع در قیمت‌ و سایز در بازار است و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از نوعی استفاده کنید که برایتان بیشترین کاربرد و استفاده را داشته باشد .

در صورتی شما عزیزان قصد خرید لوله فلکسی را دارید می توانید با رفتن به صفحه ی اصلی سایت و همچنین مراجعه کردن به قسمت تماس با ما از طریق راه های ارتباطیکه برای شما در نظر گرفته شده  با متخصصین و مشاورین مجموعه بزرگ پارت سینی کابل تماس حاصل فرمایید و ضمن انجام مشاوره رایگان بهترین خرید را نسبت به نوع فعالیت خود داشته باشید.

مشاهده همه 2 نتیجه