دسته‌بندی نشده

لوله های فلکسی چیست؟

لوله فلکسی برق

از جمله تجهیزات پر کاربرد در صنایع ساختمانی و تولیدی می باشد ، که عمدتا به عنوان روکش محافظ سیم ها و کابل ها در تاسیسات برقی مورد استفاده قرار میگیرد ، به طور کلی سیم ها و کابل های مورد استفاده در تاسیسات برقی ساختمان ها در برابر عوامل محیطی مانند برخورد اجسام تیز و همچنین رطوبت محافظت کند .

این لوله های برای محافظت از سیم ها از لوله هایی تحت عنوان لوله برق که از جنس فلز ، pvc ، گالوانیزه و یا پلاستیک می باشد .

لوله های فلکسی به نوعی از لوله های قدرتمند گفته می شود که برای محافظت از انواع کابل ها و سیم های مخابراتی انجام می شود .

به طور کلی سایز و اندازه های لوله برق متناسب با تعداد سیم ها و کابل هایی که در تاسیسات برقی مورد استفاده قرار میگیرند تعیین می شود ، پس برای اینکه محدودیتی برای استفاده از این نوع لوله ها نداشته باشیم ، لوله های فلکسی برق در سایز ۴،۶،۱۱،۱۳،۱۶،۲۱،۲۵،۲۹،۳۶،۴۲ و در سایز های دیگری تولید میشود .

لوله های فلکسی مدل لوله خرطومی ، از جنس پی وی سی است ، این روکش از فلز به کار رفته در این نوع از لوله های برق در برابر رطوبت و همچنین تابش مستقیم خورشید جلوگیری میکند .

لوله فولادی در بسیاری از کشور های جهان از جمله امریکا جزو محبوب ترین انواع لوله ، برای فروش به شمار می رود . لوله های فولادی از فلزی ساخته شده اند که در ان کربن عنصر اصلی آن می باشد .

این لوله چون از جنس کربنی ساخته می شوند قیمت ارزان تری نسبت به لوله های فولادی دارند .

این لوله ها جزو لوله های بی خطر به شمار می روند زیرا با استفاده از مواد نگه دارنده مانند چسب و مواد نگه دارنده مشابه تولید نشده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *